دانلود واپیپرهای زیبا

بررسی روند صدور روادید اربعین – دانلود والپیپر های زیبا

۳۱ مرداد ۱۳۹۷

به گزارش خبرنگار پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا، جلسه ستاد مرکزی اربعین با حضور سفیر و سرکنسول جدید عراق و به ریاست شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین به منظور هماهنگی بیشتر در خصوص صدور روادید اربعین و پیگیری مسائل مربوط به تفاهم نامه اربعین حسینی، برگزار شد.

 

گزارش حیدری از شکوه و عظمت اربعین

شهریار حیدری، دبیر ستاد مرکزی اربعین در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات کشور عراق پیرامون پیگیری مسائل مرتبط با برگزاری مراسم اربعین حسینی گفت: به لطف خدا و برکت خون امام حسین علیه‌السلام، برنامه‌های سال گذشته اربعین به خوبی انجام شد و مورد توجه مقامات دو کشور قرار گرفت، به گونه‌ای که مقام معظم رهبری درباره مراسم اربعین صحبت و در خصوص نحوه برگزاری این مراسم قدردانی کردند.
وی افزود: اربعین مراسم گسترده و با عظمتی است که نیازمند برنامه‌ریزی جدی و از قبل پیش بینی شده است. سال گذشته بلافاصله پس از پایان مراسم اربعین حسینی، برنامه‌ریزی‌ها برای مراسم امسال را آغاز کردیم و امیدواریم که این مراسم بهتر از سال گذشته برگزار شود.
وی تاکید کرد: سال گذشته در نتیجه مدیریت خوب و هماهنگی و انسجام همه اعضاء، مراسم به نحو بسیار باشکوهی برگزار شد، خصوصا در زمینه برقراری نظم و امنیت بسیار موفق بودیم.
دبیر ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: سال گذشته کمترین ضعف و مشکل را داشتیم اما در عین حال با برنامه‌ریزی و همکاری بیشتر نقاط ضعف ناچیز سال گذشته را نیز نخواهیم داشت.
وی در همین راستا افزود: وضعیت و نحوه صدور روادید اربعین و بازگشایی مرز خسروی از جمله مشکلات سال گذشته بود که امیدواریم امسال برطرف شود.

 

بانک‌های ایرانی آماده همکاری برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی هستند که در صورت موافقت بانک مرکزی عراق، این بانک‌ها فعالیت خود را در عراق آغاز خواهد کرد.

 

 

بررسی تفاهم نامه اربعین بین دو کشور

حیدری با اشاره به اینکه مراسم اربعین برای مقامات کشور عراق نیز بسیار بااهمیت است، افزود: یکی دیگر از موضوعات مهم امضای تفاهم نامه دو کشور در خصوص برگزاری مراسم اربعین است که مقدمات این کار انجام شده و پیش نویس تفاهم نامه برای امضا از سوی وزرای محترم کشور ایران و عراق آماده است که پس از تعیین زمان مناسب با سفر وزیر محترم کشور ایران به بغداد این تفاهم نامه امضا خواهد شد.
وی ادامه داد: موضوع بعدی بحث بازگشایی مرز خسروی است که سال گذشته نیز از سوی مقامات ایران و خصوصا شخص وزیر کشور پیگیری شد اما در نهایت این مرز باز نشد که امیدواریم با اعلام آمادگی کشور عراق بتوانیم مرز خسروی را برای مراسم اربعین امسال بازگشایی کنیم.
حیدری همچنین در خصوص صدور روادید گفت: درخواست‌های زیادی از استان‌های مختلف برای فعال کردن دفاتر موقت صدور روادید اربعین داشتیم که امیدواریم با موافقت کشور عراق تعداد دفاتر دوازده گانه سال گذشته، امسال افزایش یابد.
وی اشاره کرد: بانک‌های ایرانی آماده همکاری برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی هستند که در صورت موافقت بانک مرکزی عراق، این بانک‌ها فعالیت خود را در عراق آغاز خواهد کرد.

 

سفیر عراق ضمن اشاره به تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد: دشمنان ایران قدرت و توانایی ایران را می‌شناسند و از آن می‌ترسند. من همواره ماجرای طبس را یادآوری می‌کنم و می‌گویم خداوند یار و یاور ایران است و شما را در مسیر پیروزی بر دشمنانتان یاری می‌دهد.

 

 

دولت عراق پذیرای تمام پیشنهادات ایران

در ادامه این دیدار موسوی سفیر عراق در تهران ضمن قدردانی از تلاش‌های ستاد مرکزی اربعین گفت: افتخار بزرگی است که رهبران و علمای دینی دو کشور از ما خادمان زائران حسینی راضی هستند، چرا که اگر رهبران ما از ما راضی و خشنود باشند، خداوند نیز از ما راضی خواهد بود. اگر رهبران ما نبودند، ما نیز ارزش و جایگاهی نداشتیم که از خداوند متعال برای مراجع و علمای دینی مان سلامت و توفیق روز افزون را خواستاریم.
وی در ادامه تاکید کرد: با امضای تفاهم نامه اربعین که به صورت کامل و جامع به تمام مسائل در آن اشاره شده است، می‌توان همکاری‌ها را تقویت کرد و نقاط ضعف سال گذشته را نیز برطرف کرد.
موسوی خاطرنشان کرد: امضای این تفاهم نامه اولویت ماست چرا که بر اساس این تفاهم نامه دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط دو کشور به راحتی می‌توانند همکاری و هماهنگی لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: دولت عراق پذیرای تمام پیشنهادات ایران در راستای برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین است، در نتیجه تمام درخواست ستاد مرکزی اربعین بررسی و در اسرع وقت به آن‌ها رسیدگی خواهد شد.
سفیر عراق در پایان ضمن اشاره به تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد: دشمنان ایران قدرت و توانایی ایران را می‌شناسند و از آن می‌ترسند. من همواره ماجرای طبس را یادآوری می‌کنم و می‌گویم خداوند یار و یاور ایران است و شما را در مسیر پیروزی بر دشمنانتان یاری می‌دهد.
وی با اشاره به سخنان اخیر نخست وزیر عراق گفت: این سخنان صرفا مربوط به موضوع مبادلات با دلار بود، در حالی که روابط ایران و عراق مانند رابطه مرگ و زندگی است و این رابطه خط قرمز و استراتژی اصلی کشور ماست. همانطور که رئیس جمهور ما نیز تاکید کرد ایران مانند برادر ماست و ما در کنار ایران خواهیم ماند.
وی خاطرنشان کرد: مسلما رفتار یک کشور نمی‌تواند تاثیری بر روابط ایران و عراق بگذارد و ما هرگز ایران را در تحریم‌ها تنها نخواهیم گذاشت. همانطور که ایران هیچ وقت ملت عراق را تنها نگذاشت و ما خدمات ایران به کشورمان را هرگز فراموش نمی‌کنیم. ما برادر هستیم و روابطمان جداشدنی نیست.