دانلود واپیپرهای زیبا

برگزاری پنجمین طرح ملی «علمدار کربلا» در ایلام – دانلود والپیپر های زیبا

۲۹ تیر ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین علی چراغی‌پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، اظهار کرد: طرح ملی علمدار کربلا برای پنجمین سال متوالی در استان ایلام برگزار می‌شود.
وی افزود: این سوگواره دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام با مشارکت ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری روابط عمومی حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و ستاد بازسازی عتبات عالیات برگزار می‌شود.
چراغی‌پور با بیان اینکه این طرح ملی در راستای بزرگداشت مقام شامخ قمر بنی‌هاشم (ع) برگزار می‌شود، گفت: عرض ارادت به ساحت مقدس خاندان مطهر اهل‌بیت (ع)، آشنایی بیش‌ از پیش با معارف و سیره اهل‌بیت (ع) و استفاده از ظرفیت عظیم هنرمندان ایران اسلامی در راستای خلق آثار ارزشمند دینی و آیینی به‌ ویژه فرهنگ رفیع عاشورا از اهداف برگزاری این طرح است.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام بیان کرد: شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی هنرمندان نوجوان و جوان، حضور پرنشاط‌تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌ها و عرصه‌های هنری مختلف کشور، کشف و شناسایی استعدادهای برتر هنری فعال کانون‌های مساجد در قالب ایجاد رقابت سالم، آشنایی بیشتر مردم با استعداد و ظرفیت‌های هنری موجود در کانون‌های فرهنگی و هنری، تولید آثار فاخر هنری و ادبی در حوزه معارف دینی و آیینی از دیگر اهداف این طرح است.
وی با بیان اینکه این طرح ملی در دو بخش شعر و نثر ادبی و عکس برگزار می‌شود، افزود: علاقه‌مندان در بخش شعر می‌توانند آثار خود را در دو قالب سنتی و نو و نثر ادبی با موضوع شخصیت و فضایل اخلاقی حضرت ابوالفضل العباس (ع) و دلاوری‌ها و رشادت‌های آن حضرت به زبان فارسی، عربی و گویش‌های محلی به همراه ترجمه سلیس و روان فارسی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
چراغی‌پور با تأکید بر اینکه اشعاری که قابلیت تبدیل‌ شدن به سرود را داشته باشند از اولویت ویژه برخوردارند، گفت: موضوعات این سوگواره عاشورا، کربلا، اربعین و نیز شخصیت‌های مرتبط با واقعه عاشورا از جمله حضرت امام حسین (ع) امام سجاد (ع)، حضرت زینب (س) حضرت علی‌اکبر (ع) حضرت علی‌اصغر (ع) و حضرت ام‌البنین (س) و همچنین اصحاب سیدالشهدا و شهدای کربلا است.
وی یادآور شد: در بخش عکس نیز علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به‌ صورت آنالوگ و یا دیجیتال به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، آخرین ‌مهلت ارسال اثر ۲۵ شهریور ماه سال جاری خواهد بود و اسامی راه‌یافتگان به مرحله کشوری نیز ۱۰ مهرماه اعلام و برنامه اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان به میزبانی استان ایلام در ۲۳ مهرماه برگزاری شود.
چراغی‌پور در پایان تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی ایلام خیابان پیروی، مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی طبقه دوم، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام ارسال کنند.