دانلود واپیپرهای زیبا

‫ابزار جدید گوگل برای پشتیبان‌گیری از فایل‌ها‬

۷ مرداد ۱۳۹۷

گوگل از برنامه ی دسکتاپ جدید و ساده ای برای پشتیبان گیری از تمامی تصاویر و فایل ها در فضا ابری رونمایی کرده که قرار است جایگزین برنامه های فعلی Google Photos و Google Drive شود. این برنامه Backup and Sync نامیده شده و بر روی macOS و ویندوز اجرا می شود و می توانید آن را به صورت رایگان دانلود کنید. گوگل امیدوار است این برنامه، پشتیبان گیری را چنان ساده کند که هر کس به استفاده از آن روی بیاورد. با ما در دانلود والپیپر های زیبا همراه باشید.

این برنامه نه تنها به ترکیب کاربران Google Photos و Google Drive می پردازد بلکه اجازه ی پشتیبان گیری از فایل ها و فولدرها از هر قسمتی در کامپیوترتان را خواهد داد. در گذشته، فایل ها باید در فولدر مشخص Google Drive ذخیره شده تا قابل آپلود و همگام سازی باشند.

سپس فایل های واقع در فولدرهای مشخص شده از طرف شما، به صورت خودکار پشتیبان گیری شده و قابل دسترس بر روی وب و کامپیوترهای دیگر با نصب Backup and Sync هستند.

از طرف گوگل اینطور اظهار شده است که «این یک راه ساده تر و پرسرعت تر و قابل اطمینان تر برای محافظت از فایل ها و تصاویر می باشد.»

این ابزار شاید به اندازه ی کافی ساده باشد، اما نمی توان در مورد قیمت ذخیره سازی ابری گوگل چندان مطمئن بود: کاربران به صورت رایگان به ۱۵ گیگابایت فضا دسترسی دارند که در میان برنامه های جیمیل، Google Photos و Google Drive مشترک است. اگر به بیشتر از ۱۵ گیگابایت فضا احتیاج دارید، باید هزینه ی فضای بیشتر را بپردازید که با ۱٫۹۹ دلار ماهانه برای ۱۰۰ گیگابایت آغاز می شود.

در استفاده از Google Photos هشدارهایی وجود دارد که به ذخیره سازی تعداد نامحدودی تصویر و ویدئو در اندازه ی ماکزیمم ۱۶ مگاپیکسل برای تصویر و ۱۰۸۰p HD برای ویدئوها، می پردازد. اگر می خواهید تصاویر و ویدئوهای خود را در رزولوشن اولیه ذخیره کنید، باید برای دریافت فضای ذخیره سازی ابری هزینه پرداخت کنید.

با وجود مسائل مربوط به قیمت، ابزار جدید Backup and Sync ظاهرا به دلیل فرایند سادگی دسترسی به فایل ها در فضای ابری ارائه می شود. با پیشروی اپل و مایکروسافت در ارتقای سرویس های ابری iCloud و OneDrive خود، ظاهرا این صحنه برای رقابت شرکت های مهم تکنولوژی بسیار اهمیت پیدا کرده است.