دانلود واپیپرهای زیبا

‫دستکش هوشمند برای ترجمه‌ی زبان اشاره به متن‬

۸ مرداد ۱۳۹۷

تا زمانی که با فرد ناشنوا یا سخت شنویی دوست یا آشنا نباشید، احتمالا از زبان اشاره سردر نمی آورید که این امر برای افرادی که بر این شیوه ی ارتباطی تکیه دارند، آزاردهنده است. اکنون مهندسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو یک نمونه ی آزمایشی را توسعه داده که خود آن را «دستکش زبان» نامیده اند، یک دستکش مجهز به سنسور و بلوتوث که قادر به خواندن حرکات دست زبان اشاره و ترجمه ی آنها به متن است. با ما در دانلود والپیپر های زیبا همراه باشید.

این اولین دستگاهی نیست که سعی در شکستن این مانع دارد. در سال ۲۰۱۲ مایکروسافت نیز با ارائه ی دستکش های EnableTalk در این وادی قدم نهاد، این دستکش قادر به ترجمه ی حرکات به گفتار بوده است و یک گروه لندنی نیز سیستم مشابه ای را چند سال بعد عرضه کرد که SignLanguageGlove نامیده می شود. Uni نیز رویکرد قرص مانندی بود که از ردیابی حرکات اینفرارد برای تبدیل حرکات به گفتار و متن استفاده می کرد.

دستکش زبان از روش ردیابی مشابه سایر سیستم های دستکش محور استفاده می کند. نه سنسور قابل بسط به بند انگشت یک دستکش چرمی ورزشی متصل است، دو سنسور روی انگشت و یک سنسور روی شصت. این سنسورها متصل به یک مدار چاپی روی مچ است که حروف الفبای زبان اشاره امریکایی را بر اساس موقعیت انگشتان ایجاد می کند.

کد بر اساس یک سیستم باینری اجرا می شود. سنسورها به گونه ای طراحی شده که در صورت خم شدن یا بسط یافتن، مقاومت الکتریکی خود را تغییر دهند به این ترتیب هنگامی که یک انگشت کشیده شود، دستگاه ورودی ۰ را ثبت کرده و با خم شدن انگشت، سیگنال به مقدار ۱ تنظیم می شود. سیستم، این سیگنال ها را از هر نه سنسور ترکیب کرده تا یک کد نه رقمی تولید نماید که متناظر با یک حرف خاص است. برای مثال در زبان اشاره حرف A با صاف نگه داشتن شصت و خم کردن سایر انگشت ها نشان داده می شود به این ترتیب کد آن به صورت ۰۱۱۱۱۱۱۱۱ می باشد. برای تمایز میان حرکات مشابه، دستکش همچنین به یک شتاب سنج و سنسور فشار مجهز شده است.

سپس مدار چاپی این کدها را به رشته هایی از حروف نوشته شده تبدیل کرده و آنها را از طریق بلوتوث جهت نمایش بر روی یک اسمارت فون یا نمایشگر کامپیوتر، ارسال می نماید. برای قابل دسترسی نگه داشتن سیستم، گروه دستکش زبان را با استفاده از مواد و روش های ساخت ارزان قیمت طراحی کرده است و در آینده طراحی می تواند برای کنترل دست مجازی یا رباتیک بکار رود.

این تحقیق در ژورنال PLOS ONE منتشر شده است.