دانلود واپیپرهای زیبا

‫دست رباتیکی چاپ سه بعدی، تفسیرگر زبان اشاره‬

۴ مرداد ۱۳۹۷

گروهی از پژوهشگران دانشگاه آنتورپ یک مفسر زبان اشاره ی رباتیک را توسعه داده اند. اولین نسخه ی این دست رباتیکی که پروژه ی اصلان (Project Aslan) نامیده شد، عمدتا چاپ سه بعدی بوده و می تواند متون را به حرکات زبان اشاره تبدیل کند اما هدف نهایی این گروه، ساخت یک ربات دو بازویی با یک صورت نمایشگر است تا پیچیدگی زبان اشاره را کاهش دهند. با ما در دانلود والپیپر های زیبا همراه باشید.

تلاش های تکنولوژیکی متعددی جهت پر کردن شکاف میان ارتباطات شنیدن و افراد ناشنوا انجام شده است، مانند دستکش های هوشمند و دستگاه های تبلت مانند که می توانند حرکات را به متن یا صدا تبدیل کرده و حتی یک ربات اشاره ی اندازه ی کامل ساخته ی توشیبا.

پروژه ی اصلان (مخفف عبارت انگلیسی مرکز محرک زبان اشاره ی آنتورپ) برای ترجمه ی متن یا کلمات گفته شده به زبان اشاره طراحی شده است. بازوی اصلان در شکل فعلی خود به یک کامپیوتر متصل به شبکه، اتصال دارد. کاربران می توانند به شبکه ی محلی متصل شده و پیام های متنی را به اصلان بفرستند و این دست به شیوه ی جالبی عمل اشاره را شروع می کند. در حال حاضر این ربات از سیستم الفبایی که املای انگشتی نامیده می شود، استفاده می نماید که هر حرف در این سیستم از طریق یک حرکت متمایز نشان داده می شوند.

این دست رباتیکی از ۵۲ بخش پلاستیکی چاپ سه بعدی از یک پرینتر دسکتاپ سطح اولیه بعلاوه ی ۱۶ موتور سروو، سه موتور کنترلر، و یک میکروکامپیوتر Arduino Due و چند مولفه ی الکترونیکی دیگر تشکیل شده است. بخش های پلاستیکی آن طبق گزارش ها در حدود ۱۳۹ ساعت پرینت شدند درحالیکه اسمبل نهایی ربات ده ساعت طول کشید.

ساخت ربات از طریق یک شبکه ی چاپ سه بعدی عمومی که ۳D Hubs نامیده می شود کنترل شده است، این شبکه به این منظور طراحی شده تا اطمینان حاصل شود ربات می تواند در هر جایی ساخته شود. گروه سازنده، ربات را به عنوان فرصتی برای کمک به افرادی که در شنیدن مشکل دارند، می بینند.

درحالیکه نسخه ی فعلی فقط قادر به ترجمه ی متن به علائم املای انگشتی است، گروه در حال فعالیت برای توسعه ی سیستم در نسخه های آینده بوده تا ارتباطات آن را پیشرفت دهد. در زبان اشاره، معنا و مفهوم از طریق ترکیب حرکات دست، وضعیت بدن و نشانه های صورت ارائه می شود به این ترتیب پژوهشگران در حال توسعه ی یک مجموعه با دو دست هستند و برنامه هایی برای افزودن یک صورت نمایشگر نیز به این سیستم وجود دارد.

این گروه همچنین به آزمایش با کلمات گفته شده به زبان اشاره می پردازد و از یک وبکم برای تشخیص نشانه های صورت استفاده کرده و به ربات حرکات جدید می آموزند که این امر فعلا با یک نوع دستکش الکترونیک صورت می گیرد.