دانلود واپیپرهای زیبا

‫راه‌اندازی هواپیمای فضایی ایالات متحده امریکا در هفته‌ آینده‬

۲ مرداد ۱۳۹۷

هواپیمای فضایی نه چندان مخفی نیروی هوایی ایالات متحده هفته ی آینده تحت بهره برداری جدید خواهد رسید، هنگامی که پنجمین وسیله نقلیه ی آزمایشی X-37B Orbital یا OTV-5 از روی بوستر فالکون ۹ اسپیس ایکس از سکوی پرتاب ۳۹A مرکز فضایی کندی در فلوریدا برخیزد. تحت فرمان اداره ی صلاحیت های سرعت نیروی هوایی، این مدارگرد بدون سرنشین در مدار قرار خواهد گرفت تا ماموریت پیشین را گسترش بخشد. در ادامه ی این خبر از دانلود والپیپر های زیبا ما را همراهی کنید.

پرتاب هفتم سپتامبر برای پروژه ی X-37B اولین پرتاب به شمار می رفت. ماموریت های پیشین همگی توسط بوستر Alliance Atlas V پرتاب شده بودند. با این حال اسپیس ایکس اخیرا از پرتاب های شهری به قراردادهای نظامی روی آورده و فالکون ۹ برای OTV-5 انتخاب شده است.

X-37B شاتل مانند به دلیل ترکیب منبع باز بودن و مخفیانه بودن، معروف است. درحالیکه پرتاب ها و فرودهای آن از سوی نیروی هوایی به اطلاع عموم می رسد، اینکه دقیقا هر ماموریت چه مدت زمانی دوام داشته و اهداف اصلی هر ماموریت چیست، مخفی می باشد. چیزی که می دانیم این است که X-37B یک تکنولوژی طولانی مدت قادر به استقرار سریع است.

در طول پرواز، هواپیمای فضایی حامل تعدادی محموله ی آزمایشی است. این پرواز شامل استقرارهای ماهواره ی کوچک و ابزارهایی برای تست فضایی طولانی مدت می باشد.

ماموریت پیشین، OTV-4 در هفتم می ۲۰۱۷ رکورد مقاومت را برای خود ثبت کرد، هنگامی که پس از ۷۱۸ روز ماندن در مدار در مرکز فضایی کندی فرود آمد.

رندی والدن، مدیر اداره ی صلاحیت های سرعت نیروی هوایی گفته است: «هدف ما، تداوم پیشرفت X-37B OTV است تا بتواند به طور کامل از جامعه ی فضایی در حال رشد پشتیبانی کند.»