دانلود واپیپرهای زیبا

‫رسیدن گلایدر Perlan 2 به بالاترین ارتفاع خود‬

۳۰ تیر ۱۳۹۷

گلایدر Perlan 2 ایرباس هفته ی گذشته توانست به ثبت رکورد بالاترین ارتفاع دست یابد. این هواپیمای بی موتور دو نفره با خلبانان آزمایشی خود – جیم پاین، مورگان سندرکوک، تیم گاردنر و میگل ایتورمندی – توانسته پروازهای خوبی را در آرژانتین به نمایش بگذارد و به ارتفاع حداقل ۹۹۰۰ متری برسد. با ما در دانلود والپیپر های زیبا همراه باشید.

Perlan 2، یک گلایدر بدون موتور است که برای شکستن رکورد رسیدن به ارتفاع ۱۵,۴۱۶ متری Perlan 1 که در سال ۲۰۰۶ توسط استیو فاست و اینار انوولدسون ثبت شد، طراحی شده است. هدف نهایی این طراحی آن بود که Perlan 2 اولین هواپیمای بال ثابت بدون موتور باشد که به لبه ی فضا در ۱۰۰ کیلومتری می رسد.

برای رسیدن به این اهداف، Perlan 2 دارای ساختار فوق سبک فقط ۵۰۰ کیلوگرمی در حالت خالی و طول بال ۲۷ متری و همچنین سیستم تنفس اکسیژن و چترنجات اضطراری است. پس از پروازهای آزمایشی اولیه بر فراز اوریگان و نوادا، پروژه در سال ۲۰۱۶ به آرژانتین منتقل شد.

فصل جدید تست ها از مزیت تاثیر بادهای شرقی و گرداب قطبی جنوبی در جنوب پاتاگونیا برخوردار بوده که بزرگ ترین موج های کوهستانی استراتوسفری را ایجاد می کند. بنا به اعلام ایرباس، در دو ماه آینده گروه پرلان برای شکستن رکورد ۲۰۰۶ تلاش کرده درحالیکه اطلاعات مشخصی در مورد جو و تابش ارتفاع بالا نیز تهیه می کنند. از آنجایی که Perlan 2 موتوری ندارد اما همچنان قادر به پرواز کنترل شده است، هم مزیت یک هواپیما و هم مزیت یک بالون را دارا می باشد.

آلن مک آرتور، رئیس بخش امریکایی ایرباس گفته است: «کشف های پرلان به ما در شکل دادن آینده ی هوافضا با ابتکارات مرتبط با طراحی و مهندسی کارآمدتر سفرهای هوایی و حتی علوم مربوط به سفر به مریخ کمک خواهد کرد.»